• پشتیبانی و خدمات شرکت

حق برخورداری از ایمنی و سلامت در مصرف محصولات و خدمات ، همچنین حق برخورداری از تامین به موقع نیازها از حقوق مسلم مصرف کننده است که با توجه به شرایط زمانی ، مکانی و فرهنگی هر کشور متفاوت است .شرکت آریابان تردد هوشمند در راستای حمایت از حقوق مشتریان این شرکت و همچنین ایجاد اطمینان خاطر برای ایشان محصولات خود را با گارانتی و خدمات پشتیبانی به شرح زیر ارائه می نماید .

  • گارانتی تعویض رایگان

این گارانتی با توجه به مدل محصول و تعریف پروژه می تواند از نظر زمانی متغیر باشد ولی کمتر از ۱۲ ماه نیست . در این مدت در صورت عدم کارکرد صحیح و نقص فنی ، محصول ظرف مدت کمتر از ۴۸ ساعت تعویض گردیده و کالای نو جایگزین آن خواهد شد. لازم بذکر است تعویض محصول هزینه ای برای مشتری نخواهد داشت .
شرکت آریابان برای رفاه مصرف کننده و اطمینان خاطر ایشان از محصول ، طرح تمدید گارانتی تعویض رایگان را تنها با پرداخت ۱۰ در صد مبلغ کل محصول برای یک سال ، پس از اتمام دوره گارانتی تعویض رایگان سال اول در نظر گرفته است . لازم بذکر است این طرح برای چندین سال قابل تمدید می باشد .

  • خدمات پس از فروش

پس از خرید ، نصب و راه اندازی و آموزش کامل محصول توسط کارشناسان شرکت بصورت حضوری انجام می پذیرد . در طول مدت گارانتی و دوره خدمات ، مشتریان می توانند برای راهنمایی و یا رفع مشکلات احتمالی بوجود آمده ، بصورت رایگان با مشاوران و کارشناسان شرکت بصورت تلفنی در ارتباط باشند . در صورت برطرف نشدن مشکل بصورت تلفنی ، اعزام کارشناس بسرعت انجام می پذیرد و پس از بررسی های انجام شده محصول تعویض و یا نسبت به راه اندازی و آموزش مجدد آن اقدام می گردد و هزینه جداگانه محاسبه خواهد شد .